وزارت بهداشت از تلگرام دل نمی‌کند

یک ماه پیش بود که معاون اول رئیس جمهور از تلگرام خارج شد.

در کانال تلگرامی اسحاق جهانگیری آمده است:

چارچوب قوانین و مقررات کشور، از امروز در کانال تلگرامی معاون اول رئیس جمهور مطلبی منتشر نخواهد شد و از این پس انتشار اخبار برنامه‌های ایشان از طریق پیام رسان‌های داخلی صورت می گیرد که آدرس این صفحات به زودی اعلام خواهد شد.

به دنبال آن نیز در تاریخ ۸ اردیبهشت، مرکز رسانه‌‌های دیجیتال وزارت ارشاد، استفاده از تلگرام در دستگاه های دولتی امروز ممنوع می‌شود و از امروز باید رسانه اجتماعی تلگرام را ترک کنند.

 بر اساس اعلام مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دستگاه‌‌های دولتی از امروز با منع فعالیت در تلگرام مواجه هستند.

متن اطلاعیه به این شرح است:

«به‌ اطلاع می‌‌رساند طبق ابلاغیه صادرشده از سوی معاون اول محترم رییس‌ جمهور، امروز آخرین مهلت استفاده از پیام‌‌رسان تلگرام است و از امروز استفاده دستگاه‌‌های دولتی از تلگرام، تخلف محسوب می‌ شود.»

پس از این ابلاغ تمامی دستگاه‌های دولتی منع استفاده از تلگرام را به زیر مجموعه‌های خود ابلاغ و کانال مربوط را منحل کردند.

این در حالی است که وزارت بهداشت از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، همچنان در این پیام‌رسان فعال است، تا هفته گذشته تمامی اخبار در کانال وبدا منتشر می‌شد و از چند روز گذشته نیز اخبار منتخب این وزارت خانه در این پیام‌رسان به روزرسانی و منتشر می‌شود.

از طرفی کانال‌های زیر مجموعه این وزارت خانه مانند سازمان غذا و دارو و معاونت‌های این وزارت خانه همچنان برخلاف ابلاغیه دولت عمل می‌کنند.

حال باید دید در حالی که تمامی رسانه‌های رسمی کشور اعم از دولتی و غیر دولتی و همچنین ادارات و وزارت‌خانه‌ها از این پیام رسان خارج شده‌اند؛ چرا وزارت بهداشت بر ادامه فعالیت خود در تلگرام اصرار دارد و با توجه به ابلاغ دولت و تخلف بودن این عمل، آیا با متخلفان در وزارت بهداشت برخورد قانونی خواهد شد یا قانون فقط مخصوص مردم و عوام است و دولتی‌ها از اجرای آن مستثنی هستند.

موارد مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *