اصلاح‌طلبان می‌گویند «ظریف» مثل مصدق زمینگیر شد

مجلس در آزمون FATF و «برجام روحانی» با قربانی‌های بیشتر زنده نمی‌شود از جمله مطالبی است که در خاصه‌خوانی امروز فارس به آنها پرداخته‌ایم.

خبرگزاری فارس: اصلاح‌طلبان می‌گویند «ظریف» مثل مصدق زمینگیر شد/ تضمینی که برای خریداران این روزهای سکه نیست

اعتماد: این روزنامه اصلاح‌طلب در سرمقاله خود به قلم ثمینا رستگاری، درباره این روزهای رئیس‌جمهور روحانی قلم زده است.

در سرمقاله اعتماد می‌خوانیم: خارج شدن سریع السیر جهانگیری از تلگرام مثل یک پیت بنزین آتش دل طرفدارانش را شعله ور کرد. به نظر طرفداران دولت تلگرام مثل یک نردبان بود که دولت از آن بالا رفت، انتخابات را برد و بعد در بالای پشت بام ایستاد و اوراق شدنش را نظاره کرد.

در ادامه این یادداشت آمده است: وضعیت او(روحانی) الان مثل آن کسی است که مالش را ربوده‌اند اما همه اطرافیان به جای رباینده، او را سرزنش می کنند که چرا مالت را سفت نگرفتی یا چرا در را باز گذاشتی؟ ترامپ در امریکا نشسته و هم در حال رتق و فتق پرونده همخوابگی‌اش با یک پورن استار است و هم در فکر از بین بردن برجام.

رستگاری همچنین می‌نویسد: ظریف هم که روزگاری مصدق معاصر نامیده می شد الان در صفت زمینگیر شدن بیشتر شبیه مصدق است.

سرمقاله اعتماد در بخش دیگری از سطور یادداشت خود، آورده است:‌ اگر ٣ ساعت در صف رای ایستادن آنقدر بر ما گران آمده که هر روز به یادش می افتیم و آن را به رخ روحانی، می کشیم لازم است تا قبل از روحانی خودمان آن را باور کنیم. سیاست سوپرمارکت نیست که هر چه دل مان خواست از قفسه ها برداریم: سیاست حل کردن همین مسائل و مواجهه با همین مشکلات است. مطالبات ما را کسی کادوپیچ شده به در خانه های مان پست نمی کند. ناامید شدن و پشت کردن به دولت اگر شما را به هدف تان نزدیک تر می کند در انتخابش تعلل نکنید.[۷]

این اظهارات حمایت‌گرایانه اما در حالیست که دلیل این رخدادها چیز دیگریست و در لسان سایر اصلاح‌طلبان هم آمده است. و آن اینکه آقای روحانی نمی‌بایست وعده‌هایی در فراتر از اختیارات خود می‌داد و از طرفی خوشبینی مفرط به آمریکا و اصرار بر توافق با غرب نیز کار بخردانه‌ای نبود که متأسفانه منجر به روزهای امروز شد.

موارد مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *